West Ham United

West Ham United Sezon 2018-19

Na tej stronie można się zapoznać z terminarzem spotkań klubu West Ham rozgrywanych w tym sezonie na London Stadium (Olympic Stadium),. Sprzedajemy bilety na wszystkie poniższe mecze u siebie, rozgrywane w ramach Premier League i Pucharu FA. Przeczytaj więcej o West Ham United tutaj

Klub West Ham United został założony w 1895 roku i jest jedną z najbardziej znanych drużyn piłkarskich w Anglii.

Gdy wsiądziesz do Northern Line i udasz się na targ w Camden Town, znajdziesz tam pamiątki w postaci długopisów, zapalniczek, szalików i czapek z logo największych zespołów w Anglii oraz West Ham United. Pomimo tego, że drużyna nie jest w stanie konkurować z takimi potęgami jak United, Liverpool, Chelsea i tak dalej, to jeśli chodzi o jakość gry, West Ham jest jednym z najbardziej uwielbianych klubów w Anglii i na całym świecie.
W ostatnich latach narodziły się tam prawdziwe gwiazdy, takie jak John Terry, Frank Lampard, Joe Cole i bohater Pucharu Świata z 1966 roku, Bobby Moore.
Jednym z powodów, dla których West Ham stanowi prawdziwą kopalnię gwiazd jest fakt, że klub przyjmuje każde dziecko, które chce grać w piłkę nożną i pozwala mu trenować z klubem. Nie jest to popularna praktyka wśród uznanych zespołów Premier League, które szukają młodych talentów i mają ustanowioną politykę zapraszania do swoich akademii. Gdyby drużyna West Ham zdołała zatrzymać wszystkich wspaniałych piłkarzy, których wyszkoliła przez te wszystkie lata, byłaby jednym z najbardziej utytułowanych klubów w kraju.

Losy West Ham są ściśle związane z obszarem, z którego pochodzi klub. Wschodni Londyn nie jest łatwym miejscem do życia, a odwiedzający go kibice zazwyczaj słyszą śpiew: „East London is like the back streets of Delhi” („Wschodni Londyn jest jak ulice Delhi”). Realia życia w tym miejscu niewątpliwie wywarły wpływ na każdy aspekt bycia fanem West Ham. W słynnej piosence „I'm Forever Blowing Bubbles” („Bez końca puszczam mydlane bańki”) można usłyszeć tekst: „Fortunes always hiding, I look everywhere” („Szczęście zawsze się chowa. Szukałem go wszędzie”). Wielu twierdzi, że fragment ten opisuje trudne warunki życia kibiców, a także brak sukcesu zespołu.

Fani drużyny West Ham są znani z filmu „Green Street Hooligans”. Grupa radykalnych kibiców West Ham, ICF (Inter City Firm) słynie również z rywalizacji z The Millwall Bushwackers.

Arena info London Stadium. PilkaLondyn.pl

Arena info
London Stadium

Plan stadionu/miejsc, London Stadium Plan stadionu/miejsc Plan stadionu/miejsc London Stadium

Pojemność
54.000

Adres
London Stadium (Olympic Stadium),
London E20 2ST,
United Kingdom
Wyświetl mapę, London Stadium Wyświetl mapę

Wyświetl mapę, London Stadium

Metro
Stratford Station(Central Line + TfL Rail + DLR)

 
22 397 91 68 22 397 91 68 e-mail e-mail
Koszyk