Arsenal FC

Arsenal FC Sezon 2018-19

Mogą tu Państwo zobaczyć program meczów Arsenalu na „Emirates Stadium”, które zostaną rozegrane w tym sezonie. Sprzedajemy bilety wyłącznie na wymienione poniżej mecze Premier League oraz Pucharu Anglii i Ligi Mistrzów rozgrywane na macierzystym stadionie klubu. Przeczytaj więcej o Arsenal FC tutaj

Arsenal FC, założony w 1886 roku w północnym Londynie, jest jedną z najlepszych drużyn angielskiej piłki nożnej. Początkowo nazywała się ona Dial Square i dopiero siedem lat później, w 1893 roku, przemianowano ją na Woolwich Arsenal. Klub został utworzony przez pracowników fabryki amunicji w Woolwich, stąd jego nazwa.

Arsenal od dawna sprzeciwiał się normom futbolu. Kanonierzy byli pierwszą drużyną, która nosiła numery na koszulkach (w 1928 roku podczas spotkania z Sheffield Wed). Klub odmówił również zainstalowania ogrodzenia na stadionie (wobec aktów chuligaństwa), mimo że sprawiło to, że nie mógł on zostać zakwalifikowany jako miejsce rozegrania półfinałów Pucharu Anglii.
W 1913 roku Arsenal grał swój pierwszy mecz na historycznym Highbury Stadium, który stał się jego domem na następne 93 lata. W 2006 roku klub przeniósł się do niezwykle nowoczesnego stadionu Emirates. Zdecydowano się jednak przenieść z Highbury na Emirates Stadium kultowy zegar, który umieszczony został na zewnętrznej stronie nowej areny.
W 1996 roku francuski trener Arsène Wenger przejął zespół i rozpoczął nowy rozdział w historii klubu. Werbowano coraz więcej piłkarzy w innych krajów (Arsenal stał się pierwszym klubem na świecie, który rozpoczął mecz z 11 zagranicznymi graczami), a sami Kanonierzy przyjęli bardziej południowoeuropejski styl futbolu.

Arsène Wenger opracował nowy system poszukiwania młodych talentów. Dzięki temu odkryto kilka prawdziwych gwiazd, między innymi Dennisa Bergkampa, ​​Thierry'ego Henry'ego, Freddiego Ljungberga i Patricka Vieirę.

Po ponad 20 latach francuskiego przewodnictwa, Arsenal będzie w tym roku walczył o tytuł pod okiem trenera Unai Emery'ego. Obejrzyj jeden z meczów drużyny na imponującym Emirates Stadium.

Arena info Emirates Stadium. PilkaLondyn.pl

Arena info
Emirates Stadium

Plan stadionu/miejsc, Emirates Stadium Plan stadionu/miejsc Plan stadionu/miejsc Emirates Stadium

Pojemność
60000

Adres
Arsenal Stadium
Avenell Road
Highbury
London N5 1BU

Wyświetl mapę, Emirates Stadium Wyświetl mapę

Wyświetl mapę, Emirates Stadium

Metro
Arsenal - (Piccadilly Line) lub Finsbury Park - (Victoria, Piccadilly Lines)

Autobusy
29, 253, 254, 259

 
22 397 91 68 22 397 91 68 e-mail e-mail
Koszyk